Jacht żaglowy Antila 33

Rezerwuj

Dane techniczne – Antila 33

Rok produkcji: 2015/2017
Długość całkowita: 9.6
Szerokość: 3.24 m
Zanurzenie min/max: 0,45 / 1,8
Liczba koi: 9
Max liczba miejsc: 9
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.95 m
Zbiornik(i) na wodę: 90 l
Wysokość masztu: 12.4 m
Powierzchnia żagli: 49.0 m2
Grot / fok: 23.0 / 26.0
Silnik stacjonarny: 16 KM

Wyposażenie standardowe

  • Lodówka
  • Ogrzewanie
  • Ster strumieniowy
  • Ciepła woda
  • Gniazdko 220/12V
  • Radio CD
  • Sterowanie: koło sterowe

Wyposażenie ponadstandardowe

Kompas, prostownik + przedłużacz, stolik w kokpicie.

Żagle : fok z rolerem (sztywny sztag), grot pełnolistwowy na pełzaczach, pokrowiec bomowy, Lazy Jack, rama do opuszczania masztu, tent na bom. Dwie kolumny i dwa koła sterowe, szprycbuda, bimini

Kambuz: zlew, kuchenka 2-palnikowa, butla z gazem (3kg), zastawa, sztućce, garnki (bez patelni), czajnik, deska do krojenia, durszlak, środki ratunkowe, zestaw narzędziowy, siatka na relingi ( na życzenie), instalacja elektryczna i wodna, kompleksowe ubezpieczenie.

Kalendarz czarterów

Pojawienie się w 2015 roku na Mazurach nowego jachtu znanej i cenionej stoczni Antila Yachts z Radomia zostało od razu zauważone przez wszystkich żeglarzy. Chociaż Antila 33 jest rozwinięciem starszych konstrukcji (Antila 26 i 27), to wyraźnie się wyróżnia wśród innych żeglujących na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich jednostek. Tym, co zwraca uwagę każdego żeglarza i decyduje o wyjątkowości jachtu jest charakterystyczna linia kadłuba, asymetryczna zejściówka i duża powierzchnia żagli. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to jednostka turystyczna o sportowym zacięciu. 

  

Dane techniczne 

Rok produkcji: 2015/2017 

Długość: 9,6 m 

Szerokość: 3,24 m 

Zanurzenie min./max.: 0,45/1,8 m 

Liczba koi: 9 

Liczba miejsc: 9 

Liczba kabin: 3 

Wysokość w kabinie: 1,95 m 

Zbiornik wody: 90 l 

Powierzchnia żagli: 49 m kw. 

Wysokość masztu 

Silnik: stacjonarny 16 KM 

  

  

Opis jachtu 

Antila 33 to nowoczesny jacht żaglowy przeznaczony do uprawiania turystyki żeglarskiej i rekreacji na wodach śródlądowych. Znaczna szerokość kadłuba daje załodze możliwość spędzania czasu pod pokładem w dużym komforcie mieszkalnym, a ergonomicznie zaprojektowany pokład daje znaczną przestrzeń. Dzięki wielu oryginalnym rozwiązaniom praca sternika oraz załogi jest łatwa i bezpieczna w każdych warunkach. 

 

Pokład 

Na pokładzie uwagę zwraca obszerny kokpit. Oznacza to, że cała załoga (nawet 9 osób) może spędzać czas wspólnie. Kokpit, to odpowiednik kuchni albo pokoju dziennego. W tym miejscu koncentruje się zazwyczaj życie dzienne, a nierzadko także wieczorne.  

Kokpit podzielony jest na strefę sternika oraz strefę załogi. Sternik kieruje jachtem mając do dyspozycji dwa koła sterowe, panel sterowania silnikiem oraz wszystkie liny. W razie potrzeby może prowadzić jacht sam.  

Komfort żeglowania załogi poprawia stolik w kokpicie. Umożliwia on m.in spożywanie posiłków. Otwarta rufa i drabinka kąpielowa ułatwiają zażywanie kąpieli. Dla komfortu i bezpieczeństwa załogi jacht wyposażony w solidne kosze dziobowy i rufowy oraz sztormreling. Dodatkowo można na relingach rozciągnąć siatki zabezpieczające małoletnich załogantów-piratów przedmioty przed znalezieniem się za burtą. Szeroki dach nadbudówki i obszerny pokład dziobowy to z kolei idealne miejsce dla amatorów (i amatorek) opalania się. Szprycbuda nad zejściówka stanowi idealne schronienie na chłodniejsze i słotne dni, a bimini skutecznie zabezpiecza przed skwarnym słońcem. 

 

Wnętrze 

Do jachtu wiedzie nietypowo (asymetrycznie) umieszczona zejściówka. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komunikację na pokładzie, ale też pozwala lepiej wykorzystać miejsce wewnątrz. 

Dzięki znacznej szerokości i przemyślanemu zaplanowaniu Antila 33 kryje w swym obszernym wnętrzu trzy dwuosobowe zamykane kabiny (kajuty). Każda z nich zapewnia pełną wysokość stania (1,95 m), z przedsionkiem i obszernymi szafami. Także koje w mesie są pełnowymiarowe. Koja (łózko) na prawej burcie po rozłożeniu może służyć jako miejsce do spania dla dwóch osób.  

Duży jak na jacht tej wielkości kambuz (kuchnia) wyposażony jest w kuchenkę dwupalnikową, zlewozmywak (ciepła i zimna woda) lodówkę, garnki, sztućce i wszystko co potrzebne w królestwie kuka (jachtowego kucharza). 

Całość wyposażenia dopełnia kabina WC z toaletą chemiczną. Przemyślana aranżacja wnętrza umożliwia bezkolizyjną komunikację nawet licznej załogi. Za dnia jacht jest naturalnie doświetlony dzięki lukom i okienkom umieszczonym w pokładzie i burtach. 

 

Walory nautyczne 

Wszystkie jachty projektu znanego konstruktora Michała Orycha wyróżniają się znakomitymi walorami nautycznymi. Dlatego także Antila 33 jest jachtem szybkim, ostro żeglującym do wiatru, a przy tym statecznym i bezpiecznym. Efekty takie uzyskał konstruktor dzięki znacznej szerokości łodzi, optymalizacji jej kadłuba, znacznej powierzchni żagli (niemal 50 metrów!) i smukłemu takielunkowi. Dzięki znacznej szerokości i dobalastowaniu Antila 33 ma duży współczynnik balastowy. Poprawia to wyraźnie jest stateczność poprzeczną i bezpieczeństwo żeglugi. Z kolei duża powierzchnia żagli oznacza szybkie żeglowanie w każdych warunkach. Pełnolistwowy grot mocowany jest do masztu na pełzaczach, przez co ma dużo lepsze własności aerodynamiczne niż inne rozwiązania. Lazy jack ułatwia stawianie i zrzucanie grotżagla. Fok umieszczony jest na rolerze (sztywny sztag).  

Jacht szybko reaguje na ster i dobrze trzyma kurs w każdych warunkach. Jest dobrze zrównoważony żaglowo. Duża powierzchnia żagli pozwala osiągać duże prędkości nawet przy słabym wietrze. Z kolei przy gorszej pogodzie refowanie jest łatwe, a duży współczynnik balastowy zapewnia odpowiednią stateczność.  

Dwa koła sterowe ułatwiają sternikowi kierowanie jachtem zarówno na otwartym akwenie jak i podczas skomplikowanych manewrów portowych. 

  

Silnik stacjonarny 16 KM oraz dziobowy ster strumieniowy zapewniają jachtowi dużą manewrowość w czasie pływania na silniku. Elektryczny kabestan i bramka ułatwiają operację stawiania i kładzenia masztu. Dzięki temu manewry portowe, nawet w ciasnej marinie nie będą dużym problemem. Podobnie dość częste na Mazurach kładzenie masztu nie nadweręży sił załogi. 

 

Rejs mazurski 

Obszerny kokpit, luksusowe wnętrze i duża szybkość czyni Antilę 33 idealnym jachtem do rejsu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 6 miejsc w wygodnych, zamykanych kabinach dwuosobowych, dodatkowe 3 w mesie zapewnia nocleg nawet dla 9 osób. Oznacza to, że jacht jest także ekonomiczny. Pływanie pod żaglami pozwala doświadczyć swobody, jakiej nie można zaznać na lądzie. Jak rzadko bywa w mieście, często mamy okazję obcować bezpośrednio z przyrodą i samym sobą. 

Tygodniowy rejs po Mazurach, czy to w gronie rodziny czy znajomych będzie niezapomnianą przygodą wspominaną przez długie lata. Wielkość jachtu i jego znakomite własności nautyczne czynią żeglugę na pokładzie tej łodzi przyjemną, bezpieczna i komfortową.  

 

Podsumowanie 

Antila 33 jest komfortowym, wręcz luksusowym jachtem żaglowym dedykowanym do spędzania czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych. Swojej załodze jednostka zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, bezpieczeństwo i emocje związane z szybką, sportową żeglugą. Nowoczesne linie kadłuba i takielunek wyróżniają Antilę spośród innych jednostek spotykanych na Mazurach. Duża szerokość i optymalne wykorzystanie przestrzeni umożliwiają żeglowanie na pokładzie łodzi nawet 9 osobowej załodze. 

Dzięki swoim walorom jacht może być wykorzystywany do uprawiania turystki i rekreacji, ale także do celów sportowych. Krótko mówiąc Antila 33 to nowoczesność, komfort i bezpieczeństwo! 

W naszej ofercie znajdą Państwo cztery jednostki typu Antila 33. 

Będzie nam miło gościć Państwa na ich pokładach. 

 

 

Dodaj opinie

Twoja opinia

Sailor oferuje czarter jachtów na Mazurach, czartery zagraniczne i rejsy zorganizowane.
Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w żeglarstwie.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce prywatności  i Polityce cookies firmy Wojciech Gil Czartery Jachtów " Sailor"